Materská škola

Materská škola poskytuje celodennú starostlivosť deťom od 3 – 6 rokov a deťom s odloženou školskou dochádzkou.  Vyučujú tu dve učiteľky. Prevádzka  je v čase od 7:00 – 16:00 h.

Hlavným cieľom  je viesť deti v oblastiach ako sú sociálno-emocionálna, intelektuálna, telesná, morálna, estetická, rozvoj schopnosti a zručností. Utvára predpoklady na ďalšie vzdelávanie, pripravuje na život v spoločnosti v súlade s individuálnymi a vekovými osobitosťami detí. Hlavným predpokladom sú dobré vzťahy medzi učiteľkami, deťmi a rodičmi.

Logom triedy je VČIELKA. Esteticky zladené prostredie, pre našu triedu je typická žltá a zelená, vytvára pre deti príjemnú domovskú atmosféru. Dôraz kladieme aj na podnetnosť prostredia, a k tomu sa snažíme vhodne vyberať hračky a učebné pomôcky. Trieda je vybavená počítačom, notebookom, interaktívnou tabuľou, tlačiarňou, televízorom, DVD prehrávačom, CD prehrávačom a pod... . Deti sa snažia pracovať s týmto vybavením čo najviac a samostatne v detských edukačných a počítačových programoch. Riadime sa štátnym vzdelávacím programom ISCED 0,charakteristický tematickými okruhmi: PRÍRODA,ĽUDIA, KULTÚRA, JA SOM.

V šatni je umiestnená nástenka na ktorej je pripevnený Školský poriadok. práva dieťaťa, denný poriadok a sú tam vystavované všetky oznamy súvisiace s materskou školou a činnosťami.

Školský dvor je vybavený pieskoviskom, preliezkami a sú v ňom vysadené ihličnaté a listnaté stromy.

• Základná škola s materskou školou Uhorské
    985 25 Uhorské č.244