Partners

Piatok 26. 4. 2024

Vitajte na stránkach našej školy

• Návšteva Novohradského múzea a Štátneho archívu
    1. 6. 2016

DEŇ DETÍ 1.6.2016

Pri príležitosti MDD sa žiaci našej školy s pani učiteľkami zúčastnili školského výletu. Navštívili sme Novohradské múzeum a galériu a Štátny archív v Lučenci. Cieľom výletu bolo oboznámiť žiakov s expozíciou múzea a fungovania archívu. V múzeu deti videli stálu expozíciu „ poklady minulosti ʺ z regiónu Novohrad, zberateľské predmety. Deti najviac zaujala výstava fotoaparátov. Cestou domov sme sa zastavili na zmrzlinu, kde si deti oddýchli a tešili sa na súťaže, ktoré ich čakali v areáli školy. Všetkým sa nám páčilo a tešíme sa na budúci rok.

• MÁJ 2016
    18. 5. 2016

Do galérie MÁJ 2016 boli pridané fotografie.

• 1. 3. 2016

Súťaž s TAMI - Obrázok 1

• Článok z okresných novín "Naše novinky" - Obrázok 1

Osvojovanie významu zdravej výživy u detí základných škôl

n 22.10.2015 14:57 - Poltár

Do tretieho ročníka celoslovenskej súťaže Hovorme o jedle, ktorá prebiehala od 12. do 16. októbra, sa zapojilo 454 základných škôl, z toho dve základné školy z poltárskeho regiónu. Vyhlásili ho v rámci Svetového dňa potravín Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) a Centrum rozvoja znalostí o potravinách, n. o. Súťaž bola určená deťom základných škôl na celom Slovensku.

22. 4. 2015

Naša škola sa každý rok zapája do aktivít venovaných ochrane prírody počas Dňa Zeme. Žiaci si najskôr pozreli zaujímavú rozprávku o nadmernom používaní plastových obalov potravín v obchodoch. Potom si zaspievali a zatancovali s pesničkou o Zemi a zvieratkách, ktoré na nej žijú. Vyfarbili rôzne omaľovánky, vypracovali pracovné listy zamerané na prírodu a recyklovanie. Separovanie a recyklovanie si prakticky vyskúšali tiredením a odhodením do správneho recyklačného koša. Koše si žiaci vyrobili sami. Nakoniec pomohli našej Zemi zbieraním odpadu po dedine a veru naplnili až tri veľké vrecia. Deň bol pre žiakov zaujímavý a tešili sa z toho, že aj oni môžu a sú schopní urobiť niečo prospešné pre svoju Zem.

• STAVANIE MÁJA
    30. 4. 2015

"Staviame máje dievčatám,

pod oknom čnejú tu i tam."

Aj chlapci z našej školy sa rozhodli postaviť mája svojim spolužiačkam, ktoré ho vyobliekané v krojoch krásne vyzdobili farebnými stužkami. Spievali si popritom piesne o máji. Keď dievčatá mája vyzdobili, pustili sa do práce chlapci. Postavili ho, priviazali a spolu sa pod ním odfotili. Aj tento zvyk je jedným z tých, ktorý sa na našej škole pravidelne dodržiava a spestruje žiakom vyučovanie.

• 24. 3. 2015

Keďže marec je mesiac knihy, aj my sme si so žiakmi pripomenuli tento mesiac tým, že sme sa vybrali na exkurziu do knižnice, do Poltára. Milá pani knihovníčka poukazovala žiakom knižnicu a nakoniec sme si všetci spolu aj niečo prečítali. Žiakom sa to veľmi páčilo a tešia sa na marec aj o rok.

27. 3. 2015

Do galérie Deň narcisov boli pridané fotografie.

• MORENA
    20. 3. 2015

"Morena, Morena obi si kolená. prichystáme ťa, odejeme ťa, zapálime ťa, zhodíme ťa. Vo vode ťa utopíme, takto ťa odprevadíme",

táto, ale aj iné riekanky a piesne zneli z úst našich žiakov počas vynášania Moreny obcou. K sprievodu sa pripojili aj deti z MŠ. Slamenú figurínu, ktorú si žiaci sami vyrobili, hodili na konci dediny do potoka. s pokrikom "vyniesli sme Morenu zo vsi, prieniesli sme jar novú do vsi", sa vracali naspäť do školy.

• 13. 2. 2015

"Fašiange sa krátia, už sa nenavrátia"

Tento rok sme sa rozhodli oživiť ľudový zvyk, ktorým sa končí obdobie Fašiang "Pochovávanie basy". Žiaci si pripravili kultúrny program s fašiangovými pesničkami a tancami. Na záver zahrali krátku scénku pochovávania basy. K programu svojím vystúpením prispel aj detský folklórny súbor "Kukučky" z Poltára. Po skončení na hostí čakalo tradičné pohostenie - šišky a fánky.

• Základná škola s materskou školou Uhorské
    985 25 Uhorské č.244